חדשות ירוקות כללי

קמפיין עידוד לקיום מנהג הכפרות בכסף ולא בתרנגולות

משרד החקלאות ופיתוח הכפר, העלה בימים אלה קמפיין הסברה לעידוד הציבור לקיום 'מנהג הכפרות' בימים שבין ראש השנה ליום הכיפורים, ב-כסף ולא בתרנגולות. קמפיין ההסברה בהיקף של כ-750,000 ₪, הכולל גם מודעות "שמרניות" יותר בעיתונות החרדית ומבוצע על ידי לשכת הפרסום הממשלתית.

במסגרת הקמפיין הופק סרטון הומוריסטי על ידי "שרוטונים" במטרה להעביר את המסר; "השנה נותנים כפרות בכסף ועוזרים לנזקקים". בסרטון, נראה תרנגול שממריד לול שלם נגד המנהג ומבקש לנהוג דווקא בימים שבין ראש השנה ליום הכיפורים ב"ערבות הדדית".

דוברת משרד החקלאות ופיתוח הכפר הגב' דפנה יוריסטה, מסרה לפורטל 'ירוק נעים | אתר איכות הסביבה של ישראל' כי אנשי משרד החקלאות מקווים באמצעות סרטון הרשת להגיע לקהל הצעיר, שישפיע על ההורים להחליף את המנהג בתרומה לנזקקים, שהיא בנוסף גם מטרה חברתית נעלה.

שר החקלאות ופיתוח הכפר, ח"כ אורי אריאל, אמר; "מזה דורות ש'מנהג הכפרות' הוא חלק מהמסורת שלנו לקראת יום הכיפורים. בשנים האחרונות אנו עושים מאמץ לעודד את הציבור להמשיך את המנהג חשוב זה, אבל לא על ידי תרנגולות שמובלות לשחיטה, אלא באמצעות כסף שהולך לתרומה. זה נכון פעמיים, פעם ראשונה מהיבט של מניעת צער בעלי חיים ופעם נוספת כמתן צדקה לנזקקים".

========

משרד החקלאות בקמפיין עידוד לקיום מנהג הכפרות בכסף ולא בתרנגולות

משנה:

שר החקלאות ופיתוח הכפר, ח"כ אורי אריאל: "מזה דורות שמנהג הכפרות הוא חלק מהמסורת שלנו לקראת יום הכיפורים. בשנים האחרונות אנו עושים מאמץ לעודד את הציבור להמשיך את המנהג חשוב זה, אבל לא על ידי תרנגולות שמובלות לשחיטה, אלא באמצעות כסף שהולך לתרומה. זה נכון פעמיים, פעם ראשונה מהיבט של מניעת צער בעלי חיים ופעם נוספת כמתן צדקה לנזקקים".