סביבה | אקולוגיה

נפתחה תחרות אות "הגלובוס הירוק" 2007

התחרות השנתית על אות ההצטיינות בשמירה על הסביבה נפתחה השבוע. התנועה הסביבתית תיתן גם "גלובוס שחור" לפוגעים בבריאות הציבור ■ התאריך האחרון להגשת מועמדות הוא 15.3.07.
נפתחה תחרות אות
נפתחה תחרות אות "הגלובוס הירוק" 2007

תחרות אות "הגלובוס הירוק" לשנת 2007 נפתחה השבוע. אות "הגלובוס הירוק" מוענק על-ידי ארגוני הסביבה על מצוינות בפעילות למען איכות הסביבה ובריאות הציבור. התחרות פתוחה להתמודדות לאישים, גופים או חברות שתרמו בשנה החולפת בצורה המשמעותית ביותר לאיכות הסביבה ולבריאות הציבור בישראל. התחרות מתקיימת זו השנה הרביעית ברציפות.

את תחרות "הגלובוס הירוק" מארגן "חיים וסביבה" – ארגון הגג של ארגוני הסביבה בישראל. עם פתיחת התחרות התריעה עו"ד אלונה שפר (קארו), מנכ"ל חיים וסביבה, כי ישראל מפגרת בהכרת חשיבותו של הנושא הסביבתי לקידום העסקים.

"העולם המערבי מתקדם בכיוון זה בצעדי ענק, ואם לא נרוץ איתו, נישאר בין מדינות נחשלות של העולם השלישי" – אמרה.

לדברי עו"ד שפר (קארו), למרות שהמגזר העסקי התחיל להפנים את המהפכה העולמית המתחוללת בתחום הסביבתי ואת חשיבות שילוב נושא זה בתהליכי קבלת החלטות בעסקים, ממשלת ישראל חייבת להוביל תהליכים אלה באמצעות תקצוב מתאים, חקיקה ואכיפה נמרצת נגד הפוגעים באיכות הסביבה.

"הדבר חיוני לא רק לשמירה על איכות החיים שלנו כיום ולשמירה על משאבי הטבע לדורות הבאים, אלא גם על יכולתה המיידית של ישראל להשתלב בכלכלת המדינות המפותחות" – אמרה עו"ד שפר (קארו).

עו"ד שפר; במרכזה של התחרות יעמדו מי שהובילו תהליכי שינוי למען הסביבה

לדברי עו"ד שפר (קארו), במרכזה של התחרות יעמדו מי שהובילו בשנה האחרונה תהליכים של שינוי למען הסביבה בפעילות ציבורית, עסקית או התנדבותית.

בתחרות קיימת קטגוריה מיוחדת של "יזמות עסקית ירוקה", המוכיחה שאפשר להצליח בעסקים תוך כדי שמירה על הסביבה. בתחרות יוענק גם אות "הגלובוס השחור" – ציון לגנאי של הגורם שפגע השנה באופן מיוחד בבריאות הציבור ובאיכות הסביבה.

אות הגלובוס הירוק יוענק בטכס חגיגי, "הגלובוס הירוק 2007", אותו מפיק "חיים וסביבה". האירוע יתקיים בחודש יוני בתל-אביב, לציון יום איכות הסביבה הבינלאומי, במעמד השר להגנת הסביבה ובשיתוף עיריית תל-אביב-יפו. התחרות מתקיימת בתמיכת "הקרן לסביבה ירוקה".

מיון המועמדים ובחירת הזוכים יתבצעו על ידי ועדת שיפוט. בין הקטגוריות בתחרות;

1. הגלובוס הירוק הארצי
2. גלובוס ירוק למגזר העסקי
3. גלובוס ירוק לראש עיר
4. גלובוס ירוק לפעיל סביבתי
5. גלובוס ירוק לארגון מתנדבים
6. הגלובוס השחור

התאריך האחרון להגשת מועמדות הוא 15.3.07. הצעות למועמדים בתחרות יש להפנות לארגון "חיים וסביבה" naor@sviva.net.

"חיים וסביבה" – ארגון הגג של ארגוני הסביבה בישראל, מאגד קרוב ל-100 ארגונים מכל רחבי הארץ.

"חיים וסביבה" פועל לקידום חקיקה ומדיניות סביבתית ולהגברת מעורבות הציבור בתהליכי קבלת ההחלטות הנוגעות לסביבתו ולבריאותו.